Fíkovník Trnavský velkoplodý (Ficus Carica)

Velkoplodá noname odrůda fíkovníku z okolí Trnavy, kde se pěstovala již v od roku 1858. Odrůdu v minulosti šířil pan Karas. Fíkovník má velké hnědo-fialové hruškovitě protáhlé plody s červenou dužninou. Na slupce fíku je viditelné žebrování a bílé tečky. Na fíkovníku dozrává breba v první polovině července a koncem srpna hlavní násada. Fíkovník je hodně úrodný i v nádobě.
Stáří rostliny: červenec 2014
Informace o rostlině:
- 2021 - opět nasazeno veké množství fíků, které většinou dozrály (pár posledních fíků bylo zasaženo plísní)
- 2020 - breba dozrála začátkem července, první plody letní násady dozrály kolem 20. srpna (poslední dozrávající plody byly zasaženy plísní z důvodu deštivého počasí)
- 2019 - rostlina přesazena; fíky letní násady začaly dozrávat koncem září (jedna z mála rostlin kde dozrály všechny plody)
- 2018 - první velké plody dozrály začátkem července
- 2017 - první zralý plod jarní násady utržen 6.7. (3 měsíce od násady), první zralé plody letní násady 29.8., celkem 6 plodů (váha 58 g), chuťově výborné fíky
- 2016 - přesazen do větší nádoby, rostlina neplodila
- 2015 - rostlina neplodila
- 2014 - zasazen řízek
  
Fíkovník Trnavský velkoplodý   Fíkovník Trnavský velkoplodý-breba   Fíkovník Trnavský velkoplodý   Fíkovník Trnavský velkoplodý   Fíkovník Trnavský velkoplodý-breba   Fíkovník Trnavský velkoplodý   Fíkovník Trnavský velkoplodý-breba